Návod: Výměna žárovky předních světel BMW F10/F11

V tomto návodu Vám ukážeme, jak vyměnit xenonovou výbojku předních světlometů na voze BMW řady 5 F10/F11

 


 

Výměna xenonové výbojky D1S BMW F10/F11

Požadované nářadí: Křížový šroubovák, doporučujeme krátký

Časová náročnost:  15 minut

Obtížnost:  ◼ ◻ 


 

  1. V první řadě bude zapotřebí vytočit kola. Pokud budete měnit výbojku na straně řidiče, vytočte kola doleva. Pokud u spolujezdce, tak jako my, vytočte kola doprava. Vytočením kol získáte více prostoru v oblasti podběhu pro bezproblémovou demontáž a montáž výbojky.
   IMG_1277
  2. V přední části podběhu naleznete malá krycí dvířka upevněná pomocí dvou šroubů s křížovou hlavou. Oba šrouby vyšroubujte a dvířka vyklopte.
  3. Nyní se dostanete na zadní stranu předního světlometu. Výbojka je umístěna za zadním kulatým krytem, který pootočte proti směru hodinových ručiček. Plastový kryt tím uvolníte a demontujete.
   IMG_1286_1
  4. Před vámi je nyní zadní strana výbojky. V tomto kroku odpojte výbojku od napájení tak, že konektor jednoduše vytáhnete směrem dolů.
   IMG_1293
  5. Uchopte výbojku a lehkým pootočením proti směru hodinových ručiček uvolněte výbojku z projektoru světla a vyjměte ji ven.
   IMG_1290
   IMG_1286
  6. Xenonová výbojka D1S je upevněna do projektoru pomocí plastového adaptéru, který z výbojky zmáčknutím zobáčku vyklopíte a demontujete ze staré výbojky.
   IMG_1300
  7. Na novou výbojku plastový adaptér nasaďte a zacvakněte, ujistěte se přitom, že je adaptér dostatečně zacvaknutý. Hotovo! Právě jste sami vyměnili xenonovou výbojku - GRATULUJEME

Sháníte novou výbojku? Mrkněte do naší nabídky D1S Xenonová výbojka

Líbil se vám tento návod? Pokud ano, podpořte ho sdílením.