M-paket: Co to je?

Zajímá vás, co je M paket? ✳️

M-paket nazývaný jako také M-sportovní paket nebo také M Sport je název pro verzi BMW vybavenou sportovními prvky. Tento název je odvozen od BMW Motorsport.

M-paket je v podstatě úroveň navržená tak, aby vybraný model vypadal a působil jako plnohodnotná vrchovlová M verze, s tím rozdílem, že model neobsahuje vrcholovou motorizaci M ani závodní ladění. 

BMWDEAL mpaket


Co obsahuje M-paket výbava ? 

Výbava BMW M-paket s sebou přináší řadu vnitřních, vnějších a výkonnostních změn modelu a může zvýšit cenu o desitky tisíc korun od standardního modelu. M-paket je tedy způsob, jakým vůz vypadá navenek a zevnitř.

 Snímek obrazovky 2022-06-13 v 14.42.01

Exteriér M-paket

Všechny modely M-paket mají vždy malé logo ///M, které ukazuje, že se jedná o M-paket výbavau. Kromě toho můžete očekávat aerodynamický styl karoserie, díky kterému může vůz vypadat sportovněji a mohutněji. Detaili vozu lakováno do vyského lesku (high gloss). Další věcí mohou být LED mlhová světla, která mohou na standardních vozech zcela chybět. Spoilery kufru, odtrhové hrany v závislosti na modelu, který je opět lakovám do vysokého lesku. 

 

Dále si můžete vybrat M-sportovní ledvinky/masku chladiče, která je buď celočerná nebo černě lemovaná s prostředními žebry v chromu. BMW ledvinky jsou ikonické a díky tomu je vůz poutavější a agresivnější. Dále černě zatmavená zadní skla a sportovnější koncovka výfuku. A konečně jednou z nejviditelnějších změn jsou větší a sportovnější litá kola a sportovněji vypadající nízko-profilové pneumatiky. M-sportovní paketové pneumatiky a kola jsou výrazně modernizovány. Celkově díky venkovním prvkům model vypadá spíše jako řada M. Co je však nepopíratelné, je to, že auto vypadá s těmito prvky mnohem lépe a moderněji.

Nicméně stojí za zmínku, že vnější prvky M-sportovního paketu se u jednotlivých modelů mohou lišit. U některých modelů může být více druhů paketu například M-paket 1 nebo M-paket 2 či M-paket 3

 

Interiér M-paket 

BMW M-sportovní paket také získá některé chutné interiérové prvky a doplňky oproti standardím výbavám. Jako první si všimnete vylepšeného volantu, který obsahuje také M logo, řadicí páky a také na nášlapových lišt prahů u většiny modelů. Kromě toho získáte celokožená sportovní sedadla, která jsou robustnější a lépe vás podrží při sportovnější jízdě. Hliníkové a chromované lišty jsou také přidány pro posílení pocitu luxusního výkonu ve vozidle. Nejsou to jen sportovní věci, může to být také jinak barevné obložení stropu, jiné barevné varianty interiérových lišt a přístrojové desky. Některé modely dostanou i větší palivovou nádrž! Celkově vzato, vozidla BMW upgradovaná na M-sportovní paket dostanou uvnitř kompletní přeměnu z prémiového vozu na luxusní.

BMW M Sport 

Má M-paket nejlepší výbavu? 

Mnozí by to považovali za to nejlepší, co od BMW můžete dostat, ale není to tak úplně pravda. Pokud někdo hledá sportovní a agresivní vzhled svého vozu, pak ano, ale pro ty, kteří hledají pohodlí a praktičnost, to tak být nemusí. BMW často nabízí různé úrovně výbavy nazývané „Luxus“ nebo „Business“, které jim vyhoví mnohem více přidáním měkčího odpružení a vylepšených doplňků info-tainmentu a zavazadlového prostoru.

Tužší odpružení a sportovní sedadla nemusí být to, co podnikatel jezdící hodiny v kuse bude chtít.

 

Stojí BMW M-paket za to? 

S vozem vybaveným M-sport paketem dostanete přesně to za co zaplatíte. Pokud chcete mít ze svého BMW lepší zážitek z jízdy, ale nemůžete jít do plnohodnotné verze M, pak to pravděpodobně stojí za to.Přiklad BMW E46 z našeho staršího článku ZDE

narazniky-1